Podsumowanie Giełdy Szkół Ponadpodstawowych

Uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej stoją przed trudnym wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Aby ułatwić naszym uczniom podjęcie właściwej decyzji, w dniu 14 kwietnia odbyła się w naszej szkole Giełda Szkół Ponadpodstawowych. Swoją ofertę na rok szkolny 2023/2024 zaprezentowało dziesięć szkół naszego regionu. Szczególnie miło było nam gościć naszych absolwentów.

Podczas giełdy młodzież mogła bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych szkół, poznać bogatą ofertę kierunków nauczania, a dzięki
temu upewnić się co do wyboru dalszej drogi kształcenia.
Dziękujemy wszystkim szkołom za piękne przygotowanie stanowisk i materiałów promujących szkoły. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Oferta szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny jest bogata i mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów znajdzie swój kierunek kształcenia.

Życzymy uczniom klas ósmych trafnego wyboru dalszej drogi edukacji. Mamy nadzieję, że wybrana przez nich szkoła spełni ich oczekiwania oraz umożliwi dalszy rozwój. Życzymy pomyślności w dalszej drodze kształcenia.