Wycieczka do Poznania

W dniu 29 września klasy 3 a, 3b i 1 b udały się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski – Poznania.

Odwiedziliśmy Palmiarnię, Rynek  i Ratusz z koziołkami . Wielu wrażeń i radości dostarczyła dzieciom przejażdżka kolejką wąskotorową – Maltanką.

Będąc w Poznaniu nie sposób także nie spróbować tradycyjnych świętomarcińskich rogali. W tym celu odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania. Nasi uczniowie próbowali swoich sił w przygotowywaniu tych poznańskich słodkości. Dowiedzieli się także , kim był święty Marcin oraz nauczyli się kilku zwrotów w gwarze poznańskiej. Cała lekcja muzealna przebiegła w przyjemnej, zabawnej i pysznej atmosferze, gdyż mogliśmy spróbować tradycyjnego świetomarcińskiego rogala.

To był wspaniale i ciekawie spędzony dzień.