Wycieczka uczy i bawi

Chętni uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy i biblioteki z klas 1-5 uczestniczyli w wycieczce do Kalisza.

Poznali Narodowe Sanktuarium św. Józefa. Ksiądz przewodnik ciekawie opowiadał o tym miejscu i o cudach za przyczyną św. Józefa. Jednym z nich jest ocalenie od śmierci grupy księży, więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau. Według ich relacji uratowanie życia zawdzięczają wstawiennictwu u Pana Boga św. Józefowi. Odwiedzili Kaplicę Męczeństwa i Wdzięczności, w której umieszczone są nazwiska blisko 1800 zamordowanych osób duchownych w obozie Dachau. Wśród tych nazwisk znajduje się nazwisko księdza Franciszka Andrzejaka – proboszcza Parafii pw. św. Urszuli w Wilczynie.

W teatrze obejrzeli spektakl pt. ,, Kopciuszek”. Aktorzy w nowatorski sposób przedstawili losy Kopciuszka uwrażliwiając młodego widza na uniwersalne wartości w życiu – prawdę i dobro.

Uczestnicy wycieczki zdobyli nowe wiadomości religijne i historyczne oraz rozwijali umiejętność odbioru sztuki teatralnej.