Wycieczka do Teatru Aleksandra Fredry w Gnieźnie

21 listopada br. uczniowie klas pierwszych i drugiej wraz z dziećmi z grupy III i V z Przedszkola "Bajka" uczestniczyły w wycieczce do Teatru Aleksandra Fredry w Gnieźnie, gdzie obejrzały spektakl pt. "Szpak Fryderyk".

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania w teatrze.

Bohaterowie sztuki, Pani Maier i Pan Hubert opowiedzieli widzom baśniowo-realistyczną historię o małym usmolonym szpaku, który z pomocą sprytnych szczurów odzyskał wolność i latał jak orzeł. Bajka dotykała kwestii tolerancji i stereotypów, weryfikując pewne poglądy. Dzieci nauczyły się, że nie należy nikogo oceniać po pozorach.