Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

100 książek na stulecie - pasowanie na czytelnika

31 października odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i przyswajanie nawyku obcowania z książką. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku uroczystość pasowania zbiegła się z setną rocznicą obchodów odzyskania przez Polskę  niepodległości. Z tej też okazji  uczniowie klas pierwszych mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Wielką księgę patriotyczną, która została specjalnie wydana na tę okoliczność oraz przystąpili  do akcji ,,100 książek na stulecie państwa polskiego".  Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie uczestniczyli w krótkim spotkaniu przygotowanym przez bibliotekarki szkolne i uczennicę klasy piątej Patrycję Krzysztof.  Na zakończenie spotkania klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania.