Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku   Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem ,,Książka to przyszłość".

W ramach obchodów przeprowadzono szereg rozmów nt. wartości książki i czytania.  Biblioteka była miejscem spotkań z czytelnikami na których promowano literaturę dziecięcą i młodzieżową. Podczas przerw uczniowie opowiadali o swoich ulubionych książkach i zapoznawali się ze zbiorami biblioteki.  Uczniowie klas młodszych  odwiedzali bibliotekę i uczestniczyli w spotkaniach z bibliotekarkami szkolnymi . W ramach akcji  Cała Polska czyta dzieciom rozpoczęto cykliczne spotkania z książką oraz rozpoczęto kolejną edycję konkursu na  Najaktywniejszego czytelnika biblioteki szkolnej . Wszczęto  akcję Bookcrosing  oraz podarowanie książki bibliotece. Przygotowano wystawkę  upamiętniającą święto bibliotek na której zaprezentowano nowości wydawnicze i książki, które warto przeczytać. Głównym celem było zachęcenie uczniów do zwiększenia czytelnictwa, poznania zbiorów  biblioteki szkolnej i integrowania wokół biblioteki szkolnej.